Látogatók száma
Indulás: 2005-09-18

Dávid értékelései 07/08

Pécs-Eger

Wolf Dávid: - A védekezés jó volt, viszont elől nagy volt a kapkodás. A kijátszott helyzet végén még az üres kapuba sem találtunk be. Ha az első negyedben csak a helyzetek felét lőjük be, akkor 6-0-ra vezetünk. Lehet számítani a héten egy nagy beszélgetésre. Látszott, hogy az elmúlt öt meccset hozni kellett ahhoz, hogy a minimális célt félidőben teljesítsük. Ehhez gratulálok a fiúknak.

Eger-Kecskemét

Wolf Dávid: - Volt egy rossz taktikai döntésem. Az elejétől zónáztattam őket és csak a harmadik negyedre – amikor már elfáradtak – jöttem rá, hogy ezért nem bírják elől a támadás befejezéseket. Az utolsó negyedben kiküldtem őket szorosra. Ekkor már szép lefordulásokat, gyönyörű támadásokat vezettek, a végletekig kijátszott helyzetekből láthattunk gólokat. Küzdeni tudásból remekül vizsgáztak. Kezdek gyanakodni, hogy a végén direkt csinálják ezt, most már nem az első mérkőzésen:)!

Eger-Vasi Aligátorok ( Szombathely)

Wolf Dávid: - Tulajdonképpen örülök neki, hogy végre, nyugodtan játszhattak a srácok. Hellyel-közzel megcsinálták, amit kell. A végén volt egy-két kihagyás, de szerencsére olyan embereket is be tudtam tenni a vízbe, akik még eddig a serdülő II-ben dolgoztak. Ettől a mérkőzéstől remélem, megnyugodnak egy picit a srácok és akkor könnyebb lesz a Kecskemét és az utána következő többi meccs. Gratulálok nekik. Értékelni egyébként nem nagyon lehet ezt a mérkőzést, mert nem találkoztunk komoly ellenállással.

Kaposvár-Eger

Wolf Dávid: - Az első két negyedet átaludtuk. Hiába gyakoroltuk egész héten a figurákat, abból semmi sem jött vissza abban a két negyedben. Küzdeni tudásból ötöst érdemelnek a fiúk. Ficsor Petit annak ellenére dicséret illeti, hogy az elején kapott egy gólt a „Kígyó térről”, de összeszedte magát és később ziccereket fogott két méterről. A negatívum Nagy Richárd játéka. Cserével végleg állították ki, de utána még megtapsolta a bírót. Feljelentették, vagyis három meccses eltiltást kapott. Végig harapott a Kaposvár, de a végén felülkerekedtünk.

Eger-Szolnok

Wolf Dávid: - Úgy kellett ez a győzelem, mint a falat kenyér! Az utolsó negyedben, amikor a második sor volt bent, nem esett gól, nem tudtam cserélni. Végül is, ez lehetett a siker egyik kulcsa, mert az első sor így több mint egy negyedet pihenhetett, ami aztán az utolsó negyedben meg is látszott a játékon. Ne feledjük Cseh Pistát sem, aki nagyszerűen védett.

BVSC-Eger

Wolf Dávid: - Teljes csőd volt a vasárnapi produkciónk. Tóth Bence két méterről hátrapasszolt Gecseinek, amiből igaz, hogy gól lett, de így akkor sem lehet játszani. A tiszta helyzeteket el kell lőni. Semmit sem csináltak a mérkőzés alatt, meg sem moccantak, állva várták a labdát, a BVSC pedig végig egykapuzott. Három hetes büntetés – csak úszás – szerepel a további programban, de további szigorítások várhatók.  Németországból itt edzőtáborozik egy csapat, egyedül velük fogunk kétkapuzni.

Eger-UTE

Wolf Dávid: - Sajnos, jó napot fogott ki az UTE, míg mi majdnem teljes csődöt mondtunk. Hiányzott az a tűz, ami a Fradi ellen ott volt a játékosokban. Egyedül Ficsor Péternek tudok gratulálni. A következő meccsen 2-3 embert a serdülő II-ből fel fogok hozni az I-be. Dolgozunk tovább. Nehezebb lett így a helyzetünk, de nem adjuk fel. Ezeket a csapatokat – FTC, UTE II. - idegenben kell majd megvernünk.

KSI-Eger

Wolf Dávid: - Gratulálok a fiúknak, jól küzdöttek a körülmények ellenére is. Ami változatlanul talány a számomra, hogy mi történik a csapattal a 3. negyedben. Megint megismétlődött a Fradi elleni meccs, ahol a harmadik játékrészben érthetetlen módon visszaestünk. Ezt a KSI-t könnyen elkaphattuk volna, de ikszre feltétlenül jók voltunk. Fáradságra sem lehet hivatkozni, mert másként hogyan nyertük volna meg az utolsó negyedet? Az a csapat, amelyik leússza a KSI-t, tudhat valamit, márpedig mi nem egyszer lefordultunk róluk. Ezen a héten el kell felejteni, hogy ki kit vert meg eddig a bajnokságban. Bízom a csapatban és abban, hogy az UTE II-t képesek leszünk megverni.

Eger-FTC

Wolf Dávid: - Kőkemény küzdelemben sikerült kikapnunk. Valahol fejben elszálltak a fiúk, azt hitték, hogy megvan, de nem volt meg. Azért gratulálok a srácoknak. Küzdeni tudásból mindenképpen ötöst szeretnék adni nekik, de nevén nevesítve a dolgot, Tóth Marcell el kell hogy gondolkozzon azon, hogy akarja-e csinálni ezt a sportágat, vagy sem. A továbbiakra nézve, muszáj lesz ebből a hármas sorozatból hozni még 2 pontot, tehát vagy az UTE II.-t, vagy a KSI-t meg kell vernünk. Úgy szeretnék bejutni a felsőházba, hogy ne kelljen a végén izgulni, a bajnokság közepén ki-ki meccset játszani. A KSI-vel szemben jó játékot szeretnék, az UTE II. ellen itthon pedig meglátjuk. Utána a kötelező győzelmeket lehetne begyűjteni.

Hírös Kupa Kecskemét

- A végeredményen nem látszik, de hullámzó teljesítményt nyújtott a csapat – mondta a torna zárását követően Wolf Dávid, a serdülők trénere. - Az első meccsen nagyon rosszul kezdtünk. Rossz volt nézni, amit a fiúk a vízben műveltek. A 11-2 nem ezt mutatja, de a meccs végére teljesen elment a hangom. Aztán jött a Budafóka elleni meccs, ahol szorosabb eredményre számítottam a srácok elmondása alapján, hiszen tavaly is – még a gyermek korosztályban – megszenvedtünk ellenük. Erre meg remek játékkal rukkolt elő a gárda. Szép akciógólokat lőttünk, jöttek a lefordulások, teljesen más volt a játék, mint három órával korábban. A csoport élén végeztünk, így a másik négyes győztesével a 92-es születésűekből álló UTE II-vel mérkőztünk a döntőben. Itt megint a másik arcunkat mutattuk: gyámoltalanul játszott a társaság, össze-vissza úsztunk, fölöslegesen, rossz helyetekben lőttük el a labdákat, ezért vereség lett a vége. Egyébként nem verhetetlen ez az UTE, most is benne volt egy szoros eredmény, de ehhez oda kell figyelni. Egy kapussal, összesen 14 játékossal vettünk részt a tornán. A különdíjakat az újpestiek, míg a gólkirályi címet a szentesi Rácz Norbert szerezte meg. A mieink közül a kapus, Ficsor Péter teljesítményével voltam elégedett. Én neki adtam volna a torna legjobb kapusa díjat.

Scavnicky Kosice Kup

A kapus, Cseh Pista az egyik edzésen eltörte az ujját, Jakab Damján megsérült az első meccsen, a hátára kapott egy rúgást. Madaras Márkó is kihagyta az első napot, Fábián Péter és Nagy Richárd szem-, illetve kötőhártya gyulladás, míg Tóth Bence és Tóth Marcell gólyatábor miatt el sem jött velünk Kassára. Nagy Viktor korábban beszakadt dobhártyája viszont szépen javul, így ő már játszott a tornán, mint ahogy Szabó Zoltán és Burkus Milán is – kezdte a hiányzókkal és a visszatérőkkel a fiúk edzője, Wolf Dávid. – Közülük sokan a kezdőben kaphatnak majd helyet a bajnokságban, vagyis nem az általam elképzelt legjobb csapattal vettük fel a küzdelmet. A nagyon gyenge kezdés után azonban fölszívta magát a társaság. Sajnos, vannak olyan 91-esek, akiknek nagyobb bizalmat tulajdonítottam, mint kellett volna. Ilyen körülmények között nem tudtam felmérni, hogy mire lehetünk majd képesek a saját korosztályunkban és bajnokságunkban. Az ifik, a máltai Eb-re készülő lengyel válogatott, a kassaiak és a hódmezővásárhelyiek felőröltek bennünket. Fájó volt viszont a Szentestől elszenvedett vereség. Az egrieknél ez a korosztály még nem nyert ellenük, most viszont közel voltunk hozzá. Az utolsó negyedbeli botlásunk az ő sikerüket hozta. Támadásban elől rendre öregurasan hozzuk fel a labdát, a balkezeseink rendre rossz döntéseket hoznak a vízben, aminek a csapat látja a kárát. A bajnoki kezdés előtt még egy tornánk lesz Kecskeméten, szeptember 8-án, ahol a tervek szerint a hazaiak mellett a Hódmezővásárhely, a Szentes és mi veszünk majd részt – értékelte a szlovákiai torna tanulságait az egriek edzője.

XXX. Ringelhann serdülö torna

Wolf Dávid: - Jó felkészülési lehetőséget nyújtott ez a torna, amelyen végül 10 mérkőzést játszottunk három nap alatt a két csapattal. A fiúk szombaton érték el a csúcsot, amikor jó játékkal legyőztük a Kecskemétet, viszont a mai napot szeretném elfelejteni. A lányok, illetve a kuvaitiak ellen mutatott játék messze volt az általam elvárt teljesítménytől. A kuvaitiakat szerintem négy góllal vertük volna, ha jobban odafigyelünk. Köszönöm azoknak, akik eljöttek és segítettek a torna szervezésében, lebonyolításában. Aki itt volt, mindenkinek játéklehetőséget nyújthattam. A serdülő országos utánpótlás bajnokságban szereplő csapatot, a bő 18-as keretet jövő hét végén fogom kihirdetni.

Eger 92-93 Fiú